top of page

Yamaç Paraşütü Güvenlimidir.? Yükseklik Korkum Var Uçuş Yapabilirmiyim.?

İlk defa yamaç paraşütü ile uçacak kişiler yamaç paraşütü güvenlimidir diye düşünmektedir. Uçmak insan doğasına zıtmış gibi göründüğü için hava sporlarından biraz korkuyoruz elbette. Yamaç paraşütü sporu riskleri oldukça az olan bir spordur.


Her spor gibi, yamaç paraşütü de kurallarına uygun yapıldığında Son derece güvenlidir. Diğer spor dalları ile kıyaslandığında en az sorun yaşanan sporlardan olduğu görülmektedir Önemli olan uçuş için doğru hava koşullarını tespit etmektir.

Kazaların birçoğu da olumsuz hava koşulları sebebiyle gerçekleşmektedir.


Biz meteorolojiyi yakından takip ederek hava tahminlerini analiz eder uçuşa çıkmadan önce bütün pilotlarımız ile istişare ederek havanın uçuşa uygun olup olmadığına karar verir riskli olarak gördügümüz havalarda uçuşları ne olursa olsun iptal ederiz.

Yamaç paraşütünde kullanılan malzemeler ipler paraşütün kumaşı aksesuarlar üretim aşamasında son derece zorlu testlerden geçirilir aşagıda yamaç paraşütü test videosunu seyredebilirsiniz


Kullandığımız malzemelerin periyodik olarak kontrolleri ve testleri yapılır. Kullan mazlemelerden kaynaklı kazalar yok denecek kadar azdır. . Tekirdag Uçmakdere bölgesinden her yıl ortalama 3000 insan yamaç paraşütü yapmaktadır.コメント


whatsapp
  • İnstagram
  • Telefon
bottom of page