top of page
Ormanlı Yamaç Paraşütü
HEMEN BİLET AL (300 x 100 piksel).png

Çatalca'da Maceraya Hazırmısın.!

ORMANLI YAMAÇ PARAŞÜTÜ

İstanbul'un hemen yanı başındaki doğal bir cennet olan Çatalca Ormanlı'da sunulan yamaç paraşütü deneyimimize hoş geldiniz. Deneyimli pilotlar eşliğinde hiç bir eğitim gerekmeden herkesin güvenli bir şekilde deneyimleyebileceği bu spor maceraperestler doğa severler ve bir çok kişi için mükemmel bir fırsat sunuyor.  

 

İstanbul Çatalca ilçesine bağlı olan Ormanlı köyü sahili yamaç paraşütü için oldukça uygun bir bölgedir. 100 metrelik tepelerden başlayıp ormanın yeşil örtüsü üzerinde süzülerek devam eden uçuş, özgürlüğün ve serüvenin tadını çıkarmak isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Çatalca Ormanlı, şehir stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç içe olmak isteyenler için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Doğanın kucağında, yemyeşil ormanlar arasında uçuş yaparken, Terkos Gölü ve uzun Karadeniz sahilinin muazzam manzaraları sizi büyüleyecek. 

Çatalca Ormanlı Yamaç Paraşütü

Çatalca Ormanlıda Tandem Uçuş

Yamaç paraşütü uçuşlarımız Çatalca ormanlı köyü plajındaki yamaçlarda yapılıyor. Ormanlı yamaç paraşütü deneyimini bölgede uzun yıllardan beri uçuşlar gerçekleştiren lisanslı ve profesyonel pilotlar eşliğinde hiç bir tecrübe deneyime ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

Ormanlıda sadece 20 km üzerindeki hızlarda kuzey yönlerinden esen dolgun rüzgarlar varken uçuş yapılır. Yamaç paraşütü ile dolgun rüzgarlarda uçuş yapmak, kalkış ve iniş çok kolaydır. Dolgun rüzgar yeterince kaldırma kuvveti ürettiğinden kalkışta ve inişte koşmanız gerekmez. Karadeniz sahilinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü aktivitesi kilometrelerce uzanan sahil manzarası orman ve terkos gölü manzarasının keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.

Ormanlıda uçuş yüksekliği yeterli olmadığından akrobasi manevraları kısıtlı olarak yapılabiliyor fakat ilk uçuş deneyiminiz için bu manevralar sizin için yeterli olacaktır. G kuvveti deneyimini yamaç paraşütünde yaşamak istiyorsanız pilotunuza akrobasi talebinde bulunabilirsiniz.

Ormanlı yamaç paraşütü fiyatları

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ormanlıda yamaç paraşütü fiyatları 2024 merak edilen bir konudur. İstanbul Çatalca Ormanlı'da yamaç paraşütü Türkiyede'ki diğer uçuş bölgeleri ile kıyaslandığında fiyat olarak ta oldukça makul bir bölge olduğu çok kolay anlaşılıyor.. Çatalca Ormanlıda yamaç paraşütü fiyatları 2024 yılı için 1000 TL'dir.  Bu ücrete video ve fotoğraf kaydı dahildir. Uçuş süresi genellikle ortalama 15-30 dakikadır. Ormanlıda yelken uçuş tekniği ile uçuş yapıldığından havada kalma süresini pilot ayarlayabilir. Bu sebepten dolayı ormanlı yamaç paraşütü fiyatları uçuş süresi ile belirlenmiştir. Ormanlı yamaç paraşütü fiyatları her yıl güncellenmektedir, sayfamızdaki fiyatlar günceldir.

Uçuş Süreleri

Ormanlıda yamaç paraşütü uçuşları, yelken uçuş tekniği ile gerçekleşir. Bu teknikte uçuş süresi, pilotun deneyimi ve hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yolcular ortalama 15 ila 30 dakika arasında uçarlar. Ancak ek süre talep edilebilir. Ormanlıda yapılan yamaç paraşütü uçuşları, heyecan verici bir deneyim sunuyor. Gökyüzünde süzülerek doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için Çatalca'daki Ormanlı plajı, mükemmel bir destinasyondur.

Ormanlı, Çatalca ilçesinde bulunan bir plajdır ve burada yamaç paraşütü uçuşları yapılmaktadır. Yamaç paraşütü, hava koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilen bir spor dalıdır.  Ormanlıda yamaç paraşütü yapabilmek için belirli hava koşullarının  sağlanması gerekmektedir. Kuzey ve kuzey doğu yönündeki stabil rüzgarlar, 25 km ile 35 km aralığında olmalıdır.  Bu sınırların dışında esen rüzgarlarda uçuş yapılamamaktadır.

Çatalca Ormanlı yamaç paraşütü

Fark Yaratan Özelliklerimiz

yamaç paraşütü (1).png

GÜVENLİK

Deneyimli Eğitmen Kadromuz: Eğitmenlerimiz, Türk Hava Kurumu, Türk Hava Federasyonu, APPİ uluslar arası standartlara ve sertifikalara sahip deneyimli profesyonellerdir. 

Güncel Ekipmanlar ve Teknoloji:​​ Uçuşlarımızda yedek paraşütü zorunludur Paraşütler, kemerler, kasklar ve diğer güvenlik ekipmanları sürekli olarak kontrol edilir ve gelişen teknolojiye uygun olarak güncellenir.

 

Hava Durumu İncelemesi: Uçuş öncesi ve sırasında hava durumu sürekli olarak izlenir. Uçuşa elverişli olmayan hava koşullarında uçuşlar iptal edilir ve gerekli önlemler alınır.

 

yamaç paraşütü.png

VİDEO VE FOTOGRAF KAYITLARI

Gökyüzünde süzülürken yaşadığınız anları unutulmaz kılmanın en güzel yolu, birlikte geçirdiğiniz eşsiz anları video ve fotoğraflarla ölümsüzleştirmektir. Firmamız, profesyonel GOPRO kameralar ile yüksek kaliteli ekipmanlar kullanarak sizin için unutulmaz anıları kaydediyor. Video ve fotoğraf kayıtlarını alırken ışık yönü çekim açısı gibi teknik konulara dikkat ediyor size en güzel fotoğraf ve videoları sunmayı hedefliyoruz. Çekilen video ve fotoğrafları iniş sonrası hemen telefonunuza gönderiyoruz. Kayıtları telefonunuza gönderebilmemiz için telefonunyzda en az 3 gb boş alan olması gerekiyo

yamaç paraşütü1.png

AKROBASİ

Cesurca bir adım atmak isteyenler için ekstra bir heyecan sunuyoruz! Pilotlarımız, profesyonel akrobasi manevralarını güvenli bir şekilde gerçekleştirecek deneyime sahiptir. Eğer adrenalinin doruklarına ulaşmak ve sınırlarınızı zorlamak istiyorsanız, bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Bilet Ve Rezervasyon

Ormanlıda yamaç paraşütü sadece uygun hava şartları oluştuğunda uçuş yapılabiliyor bu sebepten dolayı istenilen bir tarih için rezervasyon oluşturma imkanımız bulunmuyor. Uçuş yapmak isteyen kişiler BİLET sekmesinden biletini alarak yıl içinde hava şartlarının uygun olduğu her hangi bir günde bizimle iletişime geçerek rezervasyonunu oluşturup uçuşunu gerçekleştirebilir. Hava durumu ile ilgili bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

İpuçları

Video kaydınızı telefonunuza yükleyebilmemiz için telefonunuzda en az 3 GB yer olması gerekmektedir. Yamaç paraşütü yapmak istediğinizde rahat koşabileceğiniz bir spor ayakkabı giymeniz önemlidir. Bayan yolcularımızın etek giymemesi önemlidir. Hamileler, kalp rahatsızlığı, astım, vertigo gibi saglık sorunları olanlar 110 kg üzeri ve alkollü kişilerin uçuş yapmalarını uygun görmüyoruz. Uçuşlarımız için rezervasyon yapılması gerekmektedir ve hava koşullarına bağlı olarak uçuşlarımızın gerçekleştirilebileceği bilinmelidir. Bu nedenle rezervasyon yapmadan önce hava durumu hakkında bilgi almak ve uygun bir zamanda rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Ormanlı Yamaç Paraşütü

Nasıl Yapılır

İstanbul'un Çatalca ilçesine bağlı olan Ormanlı köyü plajında yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirilmektedir. Ormanlı'da yamaç paraşütü uçuşları, yelken uçuş tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Deneyim uçuşu yapmak isteyen müşterilerimiz, tecrübeli pilotlarımız eşliğinde uçuş deneyimini yaşayabilirler. İşte uçuş süreci hakkında bilgiler:

01

REZERVASYON VE BULUŞMA

Web sitemiz üzerinden biletinizi aldıktan sonra rezervasyon işlemi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Rezervasyon işlemini tamamladıktan sonra belirlenen konumda pilotunuz ile buluşursunuz.

02

HAZIRLIK VE KALKIŞ

Pilotunuz, hava şartlarının uygun olduğu bir zamanda sizi uçuş için hazırlayacaktır. Ekipmanlar kuşandırıldıktan ve kontroller yapıldıktan sonra paraşütü kalkış alanına serip bağlantılarınızı tamamlanacaktır. Ormanlı'da yamaç paraşütü uçuşları dolgun rüzgarla gerçekleştirilir. Kalkış esnasında pilotunuzun yönlendirmelerine uyarak pilot ile birlikte hareket etmelisiniz.

03

UÇUŞ

Uçuş esnasında bütün kontroller pilotunuzda olacaktır, bu nedenle sizin yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Anın tadını çıkarabilirsiniz. Kalkış ve iniş aşamalarında asistanlar sizi tutarak rahat bir şekilde kalkış ve iniş yapmanıza yardımcı olacaktır.

04

İNİŞ

 İniş esnasında da pilotunuz ile birlikte hareket etmeniz yeterli olacaktır.

Ormanlı'da gerçekleştirilen bu uçuşlar, güvenlik ve keyif odaklı bir deneyim sunmak adına profesyonel pilotlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar

Ormanlıda uzun süredir yamaç paraşütü hizmeti veriyoruz. İşletme profilimizde /Mod Extrem gördüğünüz gibi bizi gerçekten mutlu eden geri dönüşler alıyoruz. Günümüzde restoran otel veya hizmet alımı noktasında bir çok kişi haritalar yorumlarını kontrol ederek karar alıyor. Bu yüzden yorumlarınız bizim için ve bizi tercih edecek kişiler için çok önemlidir. Bizimle yamaç paraşütü deneyimine katıldıysanız bizi değerlendirmenizi rica ederiz. Google da bizi değerlendirmek için tıklayınız.

whatsapp
  • İnstagram
  • Telefon
bottom of page