top of page

Uçmakderede Hangi Pisti Tavsiye Ediyoruz.?

-Uçmakdere'de yamaç paraşütü yapılırken kalkış pisti olarak kullanılan 9 adet pist bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları 200-250-500-650 pistleridir. Her birinden kalkışlar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Genellikle pistlerden 650 metrelik olan kullanılır. Bunun sebebi günün büyük çoğunluğunda bu pistin karşıdan rüzgar almasıdır.

-Yamaç paraşütünde yaşıyacagınız heyecan ve korku yükseklik arttıkça artmaz bu sebepten dolayı biz ilk defa deniyecek olasanız bile 650 metre pistinden uçmanızı tavsiye ediyoruz. 650 metre pistinde yapılan uçuşlarda havada daha fazla zamanımız oldugundan ve daha fazla irtifamızın olmasından dolayı istege baglı akrobasi yapma fırsatımız, paraşütün kontrollerini verme fırsatımız ve çok daha fazla fotograf video kaydı alma şansımız oluyor. Ayrıca dağın yamaçlarından yapılan bir uçuş ile dağın zirvelerinden yapılan uçuş arasında tabiki bir hayli manzara ve uçuş hissi farkıda var. Dolu dolu bir uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için kesinlikle 650 metre uçuşunu tavsiye ediyoruz.

-İniş için Uçmakdere'nin kıyısında bulunan Ayvasıl plajı kullanılmaktadır. Plaj uzunluğu ve genişliği bakımından son derece rahattır ve yamaç paraşütü sporcularına herhangi bir sorun yaşatmamaktadır.


Uçmakdere yamaç paraşütü 650 metre pisti üzerinde
Uçmakdere Yamaç Paraşütü 650 metre pisti

Comments


bottom of page