top of page

İstanbulda Yamaç Paraşütü Yapılan Yerler

İstanbul ve çevresinde yamaç paraşütü yapmak isteyenler için unutulmaz bir macera sizi bekliyor. İstanbulda yamaç paraşütü için kullanılan çok fazla uçuş alanı vardır. Bu uçuş alanlarından en popüler olanları Ormanlı, Uçmakdere, Serdivan dır. İşte bu keyifli deneyimi yaşayabileceğiniz bölgeler için ulaşım mesafeleri, özellikleri ve uçuş fiyatları

Çatalca Ormanlı Köyü

İstanbul Yamaç Paraşütü

Çatalca, Ormanlı muhteşem doğası ve eşsiz manzaralarıyla yamaç paraşütü severleri bekliyor. Çatalca Ormanlıya, İstanbul avrupa yakasından kendi aracınız ile ortalama 1 saatte ulaşabilirsiniz. Ormanlı plajında yamaç paraşütü uçuşları 50-100 metre yüksekliğinde tepelerde yapılıyor . Ormanlıda sadece belirli hava koşulları oluştuğunda yelken uçuş tekniği ile uçuş yapılır.

Yelken uçuşlarında en az 20 km en fazla 35 km stabil rüzgara ihtiyaç vardır. Yelken uçuşunda rüzgarın kaldırma kuvveti kullanılarak uçuş yapıldığından dolayı havada kalma süresi uzundur. Uzun uçuş yapmak isteyenler çok yüksek irtifalara çıkmak istemeyen kişiler için ormanlı tercih edilebilir. Ormanlı köyünde yamaç paraşütü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için ORMANLI YAMAÇ PARAŞÜTÜ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ormanlıda yamaç paraşütü bileti satın almak için BİLET sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Tekirdağ Uçmakdere

İstanbul Yamaç Paraşütü-1

Tekirdağ'ın eşsiz Uçmakdere sahilinde yamaç paraşütü yaparak, Marmara Denizi'nin mavi sularının üzerinde özgürlüğün tadını çıkarın. Tekirdağ Uçmakdereye İstanbuldan kendi aracınız ile ortalama 2 saatte ulaşabilirsiniz. Uçmakderede yamaç paraşütü uçuşları 250 metre ve 650 metre pistlerinden yapılıyor.

 

Tekirdağ Uçmakderede sadece 30 km üzeri esen rüzgarlarda uçuş yapılamıyor yani yılın büyük bir çogunlugunda hava uçuşa uygun oluyor. Ganos dağlarında yapılan uçuşlar 650 metre irtifası ve manzarası  ile gerçek bir uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için tercih edilebilir. Uçmakdere'de yamaç paraşütü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için UÇMAKDERE YAMAÇ PARAŞÜTÜ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ormanlıda yamaç paraşütü bileti satın almak için BİLET sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Sakarya Serdivan

 

Sakarya'nın doğal güzellikleri içinde yer alan Serdivan'da yemyeşil tepelerden süzülerek, sakinliğin ve serinliğin tadını çıkarın. Sakarya Serdivan'a İstanbuldan kendi aracınız ile ortalama 2 saatte ulaşabilirsiniz. Serdivan'da yamaç paraşütü uçuşları 250 metre yüksekliğindeki paraşüt tepeden yapılıyor. Sakarya serdivanda hava şartları uygun ise genellikle yelekn uçuşu ve termik uçuşu teknikleri ile uçuşlar gerçekleştiriliyor. Serdivanda yapılan uçuşlar 250 metre irtifası ve orman manzarası ile termik uçuşu deneyimi yaşamak isteyenler için tercih edilebilir.

İstanbul Yamaç Paraşütü-2

Karaburun

Karadeniz'in serin rüzgarları ve yeşilliklerle çevrili Karaburun, yamaç paraşütü tutkunları için adeta bir cennet. Yüksek uçuşlar ve nefes kesen manzaralar için ideal bir destinasyon. Karaburunda yamaç paraşütü alanını genellikle kendi malzemesi ile hobi amaçlı uçan sporcu kişiler tercih ediyor

Şile Sahili

Şile sahili, sadece plajlarıyla değil, aynı zamanda yamaç paraşütü için uygun koşullarıyla da ünlüdür. Uçuşunuzun ardından kumsalda dinlenmek, gün batımında huzurlu bir atmosfer yaşamak mümkün. Şile yamaç paraşütü alanını genellikle kendi malzemesi ile hobi amaçlı uçan sporcu kişiler tercih ediyor.

Pendik Aydos

İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan Aydos Ormanı, yamaç paraşütü meraklılarına eşsiz bir deneyim sunuyor. Doğanın içinde, kuşların gökyüzündeki dansına tanıklık edin. Aydos yamaç paraşütü alanını genellikle kendi malzemesi ile hobi amaçlı uçan sporcu kişiler tercih ediyor.

whatsapp
  • İnstagram
  • Telefon
bottom of page