top of page
Ormanlı yamaç paraşütü

Maceraya Hazırmısın

ORMANLI YAMAÇ PARAŞÜTÜ

İstanbul'un hemen yanı başındaki doğal bir cennet olan Çatalca Ormanlı'da sunulan yamaç paraşütü deneyimimize hoş geldiniz. Sizi etkileyici manzaralar, özgürlük hissi ve adrenalin dolu anlarla buluşturan bu eşsiz aktiviteyi keşfetmeye hazır mısınız?

 

Ormanlı yamaç paraşütü, doğaseverlerin heyecanını doruklara taşıyan bir macera sporu olarak öne çıkıyor. Deneyimli pilotlar eşliğinde hiç bir eğitim gerekmeden herkesin güvenli bir şekilde deneyimleyebileceği bu spor maceraperestler doğa severler ve bir çok kişi için mükemmel bir fırsat sunuyor.

 

İstanbul Çatalca ilçesine bağlı olan Ormanlı köyü sahili yamaç paraşütü için oldukça uygun bir bölgedir. 100 metrelik tepelerden başlayıp ormanın yeşil örtüsü üzerinde süzülerek devam eden uçuş, özgürlüğün ve serüvenin tadını çıkarmak isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Çatalca Ormanlı, şehir stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç içe olmak isteyenler için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Doğanın kucağında, yemyeşil ormanlar arasında uçuş yaparken, Terkos Gölü ve uzun Karadeniz sahilinin muazzam manzaraları sizi büyüleyecek. Ormanlı yamaç paraşütü, doğa ile uyumlu bir şekilde heyecanı bir araya getirerek, spor tutkunlarını eşsiz bir atmosferde buluşturuyor.

Ormanlıda Yamaç Paraşütü Uçuşları Nasıl Yapılır.?

İstanbul'un Çatalca ilçesine bağlı olan Ormanlı köyü plajında yamaç paraşütü uçuşları gerçekleştirilmektedir. Ormanlı'da yamaç paraşütü uçuşları, yelken uçuş tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Deneyim uçuşu yapmak isteyen müşterilerimiz, tecrübeli pilotlarımızın eşliğinde uçuş deneyimini yaşayabilirler. İşte uçuş süreci hakkında bilgiler:

 1. Rezervasyon:

  • Web sitemiz üzerinden biletinizi aldıktan sonra rezervasyon işlemi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 2. Buluşma:

  • Rezervasyon işlemini tamamladıktan sonra belirlenen konumda pilotunuz ile buluşursunuz.

 3. Hazırlık:

  • Pilotunuz, hava şartlarının uygun olduğu bir zamanda sizi uçuş için hazırlayacaktır.

 4. Kalkış Alanı Hazırlığı:

  • Ekipmanlar kuşandırıldıktan ve kontroller yapıldıktan sonra paraşütü kalkış alanına serip bağlantılarınızı tamamlanacaktır.

 5. Kalkış Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Ormanlı'da yamaç paraşütü uçuşları dolgun rüzgarla gerçekleştirildiğinden, kalkış esnasında rüzgarın sizi etkilemesine hazır olmalısınız. Pilotunuzun yönlendirmelerine uyarak kuvvetli rüzgarın etkisiyle hareket etmelisiniz.

 6. Asistanların Yardımı:

  • Kalkış ve iniş aşamalarında asistanlar sizi tutarak rahat bir şekilde uçuş yapmanıza yardımcı olacaktır.

 7. Uçuş Esnasında Kontrol:

  • Uçuş esnasında bütün kontroller pilotunuzda olacaktır, bu nedenle sizin yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Anın tadını çıkarabilirsiniz.

 8. Kamera Kullanımı:

  • Uçuş sırasında kamerayı pilotunuzun tarif ettiği şekilde tutarak görüntü kalitesini artırabilirsiniz. Pilotunuz, uygun anlarda kamerayı alarak profesyonel çekimler yapacaktır.

 9. İniş:

  • İniş esnasında da pilotunuz ile birlikte hareket etmeniz yeterli olacaktır.

Ormanlı'da gerçekleştirilen bu uçuşlar, güvenlik ve keyif odaklı bir deneyim sunmak adına profesyonel pilotlar eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

 

Ormanlı yamaç paraşütü-1

Ormanlı Yamaç Paraşütü Fiyatları 2024

Çatalca Ormanlı'da gerçekleştirdiğimiz yamaç paraşütü, özel bir teknik olan yelken uçuşu ile gerçekleştirildigini söylemiştik. Bu teknik, uçuş sırasında daha fazla Havada kalmamızı sağlar ve katılımcılara adeta bir kuş gibi özgürce süzülme hissi verir. Yelken uçuşu, deneyimli pilotlar eşliğinde güvenli bir şekilde gerçekleştirilir, böylece adrenalin ve güvenliğin mükemmel bir denge içinde yaşanmasını sağlar. Ormanlıda yamaç paraşütü fiyatları 2024 merak edilen bir konudur. İstanbul Çatalca Ormanlı'da yamaç paraşütü Türkiyede'ki diğer uçuş bölgeleri ile kıyaslandığında fiyat olarak ta oldukça makul bir bölge olduğu çok kolay anlaşılıyor.. Çatalca Ormanlıda yamaç paraşütü fiyatları 2024 yılı için 1500 TL'dir. Bu ücrete video ve fotoğraf kaydı dahildir. Uçuş süresi genellikle ortalama 15-30 dakikadır. Ormanlıda yelken uçuş tekniği ile uçuş yapıldığından havada kalma süresini pilot ayarlayabilir. Bu sebepten dolayı ormanlı yamaç paraşütü fiyatları uçuş süresi ile belirlenmiştir. Ormanlı yamaç paraşütü fiyatları her yıl güncellenmektedir, sayfamızdaki fiyatlar günceldir.

 

Ormanlı Paraşüt Uçuş Süreleri

Ormanlıda yamaç paraşütü uçuşları, yelken uçuş tekniği ile gerçekleşir. Bu teknikte uçuş süresi, pilotun deneyimi ve hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yolcular ortalama 15 ila 30 dakika arasında uçarlar. Ancak ek süre talep edilebilir. Ormanlıda yapılan yamaç paraşütü uçuşları, heyecan verici bir deneyim sunuyor. Gökyüzünde süzülerek doğal güzellikleri keşfetmek isteyenler için Çatalca'daki Ormanlı plajı, mükemmel bir destinasyondur.

Ormanlı, Çatalca ilçesinde bulunan bir plajdır ve burada yamaç paraşütü uçuşları yapılmaktadır. Yamaç paraşütü, hava koşullarına bağlı olarak gerçekleştirilen bir spor dalıdır.  Ormanlıda yamaç paraşütü yapabilmek için belirli hava koşullarının  sağlanması gerekmektedir. Kuzey ve kuzey doğu yönündeki stabil rüzgarlar, 25 km ile 35 km aralığında olmalıdır.  Bu sınırların dışında esen rüzgarlarda uçuş yapılamamaktadır.

Ormanlı yamaç paraşütü

Video Ve Fotoğraf Çekimleri

Gökyüzünde süzülürken yaşadığınız anları unutulmaz kılmanın en güzel yolu, birlikte geçirdiğiniz eşsiz anları video ve fotoğraflarla ölümsüzleştirmektir. Firmamız, profesyonel GOPRO kameralar ile yüksek kaliteli ekipmanlar kullanarak sizin için unutulmaz anıları kaydediyor. Video ve fotoğraf kayıtlarını alırken ışık yönü çekim açısı gibi teknik konulara dikkat ediyor size en güzel fotoğraf ve videoları sunmayı hedefliyoruz. Çekilen video ve fotoğrafları iniş sonrası hemen telefonunuza gönderiyoruz. Kayıtları telefonunuza gönderebilmemiz için telefonunyzda en az 2 gb boş alan olması gerekiyor.

 

Akrobasi Hareketleriyle Adrenalinin Doruklarına Ulaşın!

Cesurca bir adım atmak isteyenler için ekstra bir heyecan sunuyoruz! Pilotlarımız, profesyonel akrobasi manevralarını güvenli bir şekilde gerçekleştirecek deneyime sahiptir. Eğer adrenalinin doruklarına ulaşmak ve sınırlarınızı zorlamak istiyorsanız, bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

 

Ormanlı yamaç paraşütü Fiyatları 2024

Yamaç Paraşütü Uçuşlarında Profesyonel Ekibimizle Güvenli Yamaç Paraşütü Deneyimi

Uçuş güvenliği, Çatalca Ormanlıda sunduğumuz yamaç paraşütü deneyimlerinin temel taşıdır. Firmamız, müşterilerimize unutulmaz bir macera sunarken her zaman en üst düzeyde güvenliği ön planda tutar. İşte sizin güvenliğiniz için uyguladığımız önlemleri ve standartları içeren detaylı bir açıklama:
 

 • Deneyimli Eğitmen Kadromuz: Eğitmenlerimiz, Türk Hava Kurumu, Türk Hava Federasyonu Appi uluslar arası standartlara ve sertifikalara sahip deneyimli profesyonellerdir. Güçlü iletişim becerileriyle, sizinle etkili bir şekilde iletişim kurarlar ve uçuş öncesi detaylı brifing sunarlar.

 

 • Güncel Ekipmanlar ve Teknoloji:​​ Uçuşlarımızda yedek paraşütü zorunludur Paraşütler, kemerler, kasklar ve diğer güvenlik ekipmanları sürekli olarak kontrol edilir ve gelişen teknolojiye uygun olarak güncellenir. Kullanılan tüm ekipmanlar düzenli olarak bakıma alınır ve en son teknoloji ürünleridir.

 

 • Hava Durumu İncelemesi: Uçuş öncesi ve sırasında hava durumu sürekli olarak izlenir. Uçuşa elverişli olmayan hava koşullarında uçuşlar iptal edilir ve gerekli önlemler alınır. Bu unsurların bir araya gelmesiyle, sizin güvenliğiniz ve konforunuz her zaman en üst düzeyde sağlanır. Firmamız, müşterilerimize sadece unutulmaz bir macera değil, aynı zamanda güven ve huzur dolu bir deneyim sunmayı taahhüt eder. Siz gökyüzünün tadını çıkarırken, biz sizin güvenliğinizden emin oluruz.

 

 

Ormanlı Yamaç Paraşütü Bileti ve Rezervasyon

Ormanlıda yamaç paraşütü sadece uygun hava şartları oluştuğunda uçuş yapılabiliyor bu sebepten dolayı istenilen bir tarih için rezervasyon oluşturma imkanımız bulunmuyor. Uçuş yapmak isteyen kişiler BİLET sekmesinden biletini alarak yıl içinde hava şartlarının uygun olduğu her hangi bir günde bizimle iletişime geçerek rezervasyonunu oluşturup uçuşunu gerçekleştirebilir. Hava durumu ile ilgili biletinizi kullanana kadar telefon numaranıza ve mail adresinize bilgilendirme mesajları gönderilir.

Ormanlı yamaç paraşütü 2024

Çatalca Ormanlıda Yamaç Paraşütü Tandem Uçuşlar

Yamaç paraşütü uçuşlarımız Çatalca ormanlı köyü plajındaki yamaçlarda yapılıyor. Ormanlı yamaç paraşütü deneyimini bölgede uzun yıllardan beri uçuşlar gerçekleştiren lisanslı ve profesyonel pilotlar eşliğinde hiç bir tecrübe deneyime ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

Ormanlıda sadece 20 km üzerindeki hızlarda kuzey yönlerinden esen dolgun rüzgarlar varken uçuş yapılır. Yamaç paraşütü ile dolgun rüzgarlarda uçuş yapmak, kalkış ve iniş çok kolaydır. Dolgun rüzgar yeterince kaldırma kuvveti ürettiğinden kalkışta ve inişte koşmanız gerekmez. Karadeniz sahilinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü aktivitesi kilometrelerce uzanan sahil manzarası orman ve terkos gölü manzarasının keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.

Ormanlıda uçuş yüksekliği yeterli olmadığından akrobasi manevraları kısıtlı olarak yapılabiliyor fakat ilk uçuş deneyiminiz için bu manevralar sizin için yeterli olacaktır. G kuvveti deneyimini yamaç paraşütünde yaşamak istiyorsanız pilotunuza akrobasi talebinde bulunabilirsiniz.

Ormanlıda Yamaç Paraşütü İpuçları.

Video kaydınızı telefonunuza yükleyebilmemiz için telefonunuzda en az 2 GB yer olması gerekmektedir. Bu şekilde video kaydınızı başarıyla telefonunuza indirebilir ve saklayabilirsiniz. Yamaç paraşütü yapmak istediğinizde rahat koşabileceğiniz bir spor ayakkabı giymeniz önemlidir. Uygun ayakkabı seçimi, spor yaparken konforunuzu artırır ve sakatlanma riskini azaltır. Bayan yolcularımızın etek giymemesi önemlidir. Hamileler, kalp rahatsızlıkları, astım, vertigo bölgeleri ve 110 kg üzeri ve elkollü kişilerin uçuş yapmalarını uygun görmüyoruz. Uçuşlarımız için rezervasyon yapılması gerekmektedir ve hava koşullarına bağlı olarak uçuşlarımızın gerçekleştirilebileceği bilinmelidir. Bu nedenle rezervasyon yapmadan önce hava durumu hakkında bilgi almak ve uygun bir zamanda rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Yorumları

Ormanlıda uzun süredir yamaç paraşütü hizmeti veriyoruz. İşletme profilimizde /Mod Extrem gördüğünüz gibi bizi gerçekten mutlu eden geri dönüşler alıyoruz. Günümüzde restoran otel veya hizmet alımı noktasında bir çok kişi haritalar yorumlarını kontrol ederek karar alıyor. Bu yüzden yorumlarınız bizim için ve bizi tercih edecek kişiler için çok önemlidir. Bizimle yamaç paraşütü deneyimine katıldıysanız bizi değerlendirmenizi rica ederiz. Google da bizi değerlendirmek için tıklayınız.

bottom of page